Dodaj do ulubionych GP Studio

Teksty

Internetowe slajdowisko 2017

2017.03.27 - W poszukiwaniu wiosny
W popołudniowych przerwach w czasie rekolekcji w Łodzi, wybrałem się do Łagiewnickiego Lasu.
... Czytaj dalej >>Klik ;)

2017.04.01 - Dopaść niebieskiego
Po powrocie do Częstochowy, gdy znów słońce rozgrzało powietrze, udałem się na moją łąkę obok hałdy, by zapolować na samca żaby moczarowej. Niestety, gdzieś tylko poprzez hałas dochodzący z budowy autostrady
Budowa autostrady

... Czytaj dalej >>Klik ;)

2017.04.02 - Skrzek, ropuchy i miodobranie
Kolejny dzień pięknej pogody, niestety nie przyniósł mi dobrej nowiny. Gdy dotarłem do mojego zbiornika obok budowy nie usłyszałem już samców żaby moczarowej. Już po godach :-( Tak jak w zeszłym roku znalazłem tylko owoce żabich godów - skrzek
Skrzek

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2017.05.01 - Biebrznięty czyli znów nad Biebrzę, znów łoś.
Z Warszawy wyruszyłem ok. 9. W GPS-ie wybrałem punkt docelowy „Łoś” z moich Ulubionych w urządzeniu. Dojechałem około godz. 11 na Carską Drogę i choć powoli jechałem, żadnego łosia nie dojrzałem.

... Czytaj dalej >>Klik ;)

2017.05.11 - Podróż za 4 punkty ;-)
Wstałem o 2 w nocy, ubrałem się i w naszej kaplicy odprawiłem Mszę św. Tak umocniony, wróciłem do pokoju, zabrałem sprzęt i w drodze do samochodu wstąpiłem do refektarza, zjadłem kromkę chleba, wypiłem herbatę i z dwoma kanapkami poszedłem do auta.
Wyznaczyłem trasę pod Gryfino omijającą płatne drogi i ruszyłem. Gdy chciało mi się spać to spałem ;) i ruszałem potem dalej. Miałem jechać 6 godzin a wyszło ponad 8. Dotarłem na miejsce, zaparkowałem samochód i ruszyłem na stanowisko storczyka trójzębnego. Wiosna niestety zimna, więc wegetacja opóźniona, istniało ryzyko, że jeszcze nie będzie kwitł, ale Pan okazał się łaskawy, i zobaczyłem pierwszy okaz.

... Czytaj dalej >>Klik ;)